Product Details:
| Fixture Type | GARDEH |
| Height | 3 M |
| Design Style | DECORATIVE |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Light Source | LED |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 10 ft |
| Material | Mild Steel |
| Brand | DPL |
| Pole No | 736 |
Product Details:
| Design Style | DECORATIVE |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3.5 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3.5 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 721 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 3 mtr |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 719 |
Product Details:
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 728 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 4 mtr |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 766 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 3 mtr |
| Brand | DPL |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 763 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| Warranty | 1 Years |
| Pole Height | 600 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| PTL No | 811 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Type | LED |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3.5 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Light Type | LED |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 8 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 6 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 782 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Type | B22 holder |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 9 ft |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Power | Solar-Powered |
| Height | 2 feet |
| Material | Cast Iron |
| Certification | ISI |
| Usage/Application | Office |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| BL No | 607 |
| Brand | DPL |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Type | B22 HOLDER |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 4 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 8 ft |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Height | 6 Meter |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 848 |
| Brand | DPL |