Product Details:
| Design Style | Decorative |
| Body Material | Mild Steel |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Warm White |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 7 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Height | 8 Feet |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Lighting Color | Natural White, Warm White, Cold White |
| Lighting Type | Bulb |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Iron |
| Body Material | Aluminium |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 3 mtr |
| Brand | DPL |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 767 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 3 mtr |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 777 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 4 mtr |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 780 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 3 mtr |
| Brand | DPL |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 769 |
Product Details:
| Height | 3 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | DPL |
| Pole No | 781 |
| Material | Mild Steel |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Height | 6 mtr |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3.5 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 4 m |
| Height | 6 mtr |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design Style | DECORATIVE |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3.5 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 4 m |
| Height | 3 mtr |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Height | 3 mtr |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 657 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Height | 10 ft |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 632 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 629 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 7 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 625 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 7 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 626 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 9 ft |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 775 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Pole Type | MS |
| Usage Area | Garden |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Pole Height | 3 Meter |
| Pole Type | Decorative |
| Material | Aluminium |
| Arm Type | luminouse |
| Application | Garden Lighting |
| Finish | PU Painted |