Product Details:
| Material | Iron |
| Pole Shape | street |
| Lighting Color | Warm White |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Pole Height | 6 m |
| Material | Iron |
| Pole Shape | Street |
| Input Voltage | 220 V |
| Lighting Color | Warm White |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Usage/Application | Street |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Type | Single Arm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Mild Steel, Aluminium |
| Pole Height | 3 m |
| Usage/Application | Street |
| Input Voltage | 240V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 3 mtr |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 727 |
Product Details:
| Light Type | LED |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 4 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 749 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 3 mtr |
| Brand | DPL |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 757 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 6 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 754 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 743 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 7 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 737 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Type | LED |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 6 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Light Type | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 4 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3.5 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 709 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 6 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 711 |
Product Details:
| Height | 4 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 12 ft |
| Brand | DPL |
| Material | Mild Steel |
| Pole No | 742 |
Product Details:
| Height | 4 M |
| Arm Type | No Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 3 mtr |
| Brand | DPL |
| Pole No | 705 |
| Material | Mild Steel |
| Pole Shape | Round |
| Pole Type | Single-Arm |
Product Details:
| Light Type | LED |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 6 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 6 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 710 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 8 ft |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 733 |
Product Details:
| Light Type | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 6 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 6 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 751 |
Product Details:
| Design Style | Decorative |
| Height | 3 M |
| Pole Type | Single-Arm |
| Pole Height | 3 m |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Brand | DPL |
| Pole No | 758 |
Product Details:
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3.5 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 761 |
Product Details:
| Light Type | LED |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 768 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Pole Type | Double Arm |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 779 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 6 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 788 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 6 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 4 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 793 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 6 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Height | 3 mtr |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 6 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 4 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 15 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3.5 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 785 |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Pole Height | 6 m |
| Height | 6 M |
| Pole Type | Single-Arm |
| Arm Type | Single Arm |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | DPL |
| Pole No | 850 |
| Material | Mild Steel |
| Pole Shape | Round |
| Usage/Application | Outdoor |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 784 |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Type | B22 holder |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 6 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 794 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 634 |
| Pole Height | 4 m |
| Height | 3 mtr |
Product Details:
| Power Rating | 10 W |
| Power | Solar-Powered |
| Bollard Height | 800 mm |
| Body Material | MS Body |
| Height | 2 feet |
| Material | Cast Iron |
| Certification | ISI |
| Usage/Application | Office |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| BL No | 605 |
| Brand | DPL |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 10 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 655 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Type | B22 holder |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 4 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 7.5 ft |
| Country of Origin | Made in India |