Product Details:
| Light Type | LED |
| Pole Height | 1M |
| Power Rating | 12 W |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
| Model Number | PTL-319 |
| Material | Aluminium |
| Body Material | Mild Steel |
Product Details:
| Light Type | B22 holder |
| Pole Height | 3 m |
| Power Rating | 18 W |
| Voltage | 220 V |
| Lighting Color | Warm White |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 9 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Number | BRKT-918 |
| Material | Aluminium |
| Body Material | Mild Steel |
Product Details:
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 4 m |
| Body Material | Mild Steel |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Type | Double Arm |
| Usage | Outdoor |
| Model Number | BRKT-908 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Holder Type | B22 |
| Number of Lamps | 2 Lamps |
| Style | Designer |
| Light Source Type | LED |
| Material | Metal |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Warranty | 1 Years |
| Brand | DPL |
| Country of Origin | Made in India |
| BKRT No | 611 |
| Height | 10 ft |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Holder Type | LED |
| Number of Lamps | 2 Lamps |
| Style | Designer |
| Light Source Type | LED |
| Material | Metal |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Brand | DPL |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| BRKT No | 610 |
| Height | 10 ft |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Holder Type | LED |
| Number of Lamps | 1 Lamp |
| Style | Designer |
| Light Source Type | LED |
| Material | Metal |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Brand | DPL |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| BKRT No | 616 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Pole Type | Dual arm |
| Usage/Application | Road Side |
| Light Source Type | LED |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Metal |
| Brand | DPL |
| BKRT No | 615 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Holder Type | B22 |
| Number of Lamps | 2 Lamps |
| Style | Designer |
| Light Source Type | LED |
| Material | Metal |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Warranty | 1 Years |
| Brand | DPL |
| Country of Origin | Made in India |
| BKRT No | 620 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Metal |
| Light Source Type | LED |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Brand | DPL |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| BKRT No | 618 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Application | Outdoor |
| Wattage | 7W |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Metal |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | DPL |
| Surface Finish | Color Coated |
| BLKT No | 624 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Metal |
| Light Source Type | LED |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Brand | DPL |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| BKRT No | 612 |
| Height | 10 ft |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Metal |
| Light Source Type | LED |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Brand | DPL |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| BLKT No | 622 |