Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Light Type | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 6 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 718 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Power Rating | 10 W |
| Power | Battery-Powered |
| Bollard Height | 800 mm |
| Body Material | MS Body |
| Height | 2 feet |
| Material | Cast Iron |
| Usage/Application | Office |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| BL No | 601 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Usage | Garden Pole |
| Height | 10 Feet |
| Pole Height | 3.5 m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Design Style | DECORATIVE |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 641 |
| Brand Name | DPL |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Power | Battery-Powered |
| Height | 2 feet |
| Material | Cast Iron |
| Certification | ISI |
| Usage/Application | Office |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| BL No | 603 |
| Brand | DPL |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Power | Battery-Powered |
| Height | 2 feet |
| Material | Cast Iron |
| Certification | ISI |
| Usage/Application | Office |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| BL No | 604 |
| Brand | DPL |