Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Pole Height | 4 m |
| Finish | Powder Coated |
| Usage/Application | Outdoor |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting Color | Warm White |
| Pole Shape | Round |
| Pole Type | Single-Arm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Type | LED |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 6 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 747 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Suitable For | Garden |
| Input Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Usage/Application | Street |
| Height | 5 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Body Material | Aluminium |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Aluminium, Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 6 mtr |
| Number Of Lights | 4 |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3.5 mtr |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 712 |
Product Details:
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 759 |
| Pole Height | 6 m |
| Height | 4 mtr |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 707 |
Product Details:
| Design Style | Decorative |
| Height | 6 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Pole Height | 6 m |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
| Brand | DPL |
| Pole No | 760 |
Product Details:
| Power Rating | 10 W |
| Power | Battery-Powered |
| Bollard Height | 1000 mm |
| Body Material | MS Body |
| Height | 2 feet |
| Material | Aluminum |
| Usage/Application | Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Height | 5 ft |
| Brand | DPL |
| Pole No | 735 |
| Surface Finish | Color Coated |
Product Details:
| Light Type | LED |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 716 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 5 mtr |
| Brand | DPL |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 752 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 729 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 704 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Height | 8 M |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 845 |
| Pole Height | 3 mtr |
| Brand | DPL |
| Material | Mild Steel |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 823 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 8 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Mild Steel |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 1m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Wattage | 1 Years |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 812 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Aluminium |
| Wattage | 12 W |
| Mounting Type | Post Top |
| Lighting Type | LED |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP66 |
| Warranty | 1 Years |
| Pole Height | 1200 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| PTL No | 819 |
| Surface Finish | Color Coated |
Product Details:
| Pole Height | 5 m |
| Material | Mild Steel |
| Pole Shape | Round |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Arm Type | Single Arm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 795 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Height | 3 mtr |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Pole Height | 5 m |
| Material | Mild Steel |
| Pole Shape | Round |
| Arm Type | No Arm |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 633 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Type | LED |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 4 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 7 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 627 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Aluminium |
| Light Source Type | LED |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Brand | DPL |
| Warranty | 1 Years |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 609 |
| Surface Finish | Color Coated |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 6 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Design Style | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 748 |
Product Details:
| Light Source | LED |
| Wattage | 12 W |
| Body Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Garden |
| Lighting Color | Warm White |
| Voltage | 220 V |
| Frequency Hertz | 50/60 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| Model Number | PTL-321 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Height | 6 M |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Decorative |
| Number Of Light | Single |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting Color | Warm White |
Product Details:
| Height | 3 M |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Decorative |
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Height | 6 Meter |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | DPL |
| Pole No | 702 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Height | 6 Meter |
| Pole Type | Single-Arm |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finish | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 847 |
| Brand | DPL |