Product Details:
| Fixture Material | Aluminium |
| Application Area | Stores & Super Markets |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Lighting Color | Warm White |
Product Details:
| Fixture Material | Aluminium |
| Application Area | Stores & Super Markets |
| Model Number | PTL -920 |
| Lighting Color | Warm White |
| Mounting Type | Wall Mounted |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Type | B22 |
| Fixture Material | Stainless Steel |
| Wattage | 5W |
| Light Source Type | LED |
| Color | Blue |
| Application Area | Malls |
| Brand | DPL |
| Height | 600 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Wall No | 803 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Type | Outdoor Light |
| Fixture Material | Aluminium |
| Material | Aluminium |
| Style | Decorative |
| Light Source Type | LED |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Brand | DPL |
| Warranty | 1 Years |
| Wall No | 807 |
| Height | 450 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Type | Outdoor Light |
| Style | Decorative |
| Light Source Type | LED |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Brand | DPL |
| Warranty | 1 Years |
| Wall No | 805 |
| Height | 500 mm |
| Fixture Material | Stainless Steel |
| Material | Aluminium |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Type | Outdoor Light |
| Material | Aluminium |
| Style | Decorative |
| Light Source Type | LED |
| Shape | Round |
| Waterproof Rated | Yes |
| Usage/Application | Outdoor |
| Warranty | 2 Years |
| Frequency | 50 Hz |
| Brand | DPL |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |
| Wall No | 801 |
| Height | 400 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Type | Outdoor Light |
| Fixture Material | Aluminium |
| Material | Aluminium |
| Style | Decorative |
| Light Source Type | LED |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Brand | DPL |
| Warranty | 1 Years |
| Wall No | 808 |
| Height | 450 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lighting Type | B22 |
| Fixture Material | Stainless Steel |
| Light Source Type | LED |
| Waterproof Rated | Yes |
| Application Area | Malls |
| Brand | DPL |
| Country of Origin | Made in India |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Wall No | 802 |
| Height | 450 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Type | Outdoor Light |
| Fixture Material | Aluminium |
| Material | Aluminium |
| Style | Decorative |
| Light Source Type | LED |
| Color | Green |
| Application Area | Malls |
| Waterproof | Yes |
| Brand | DPL |
| Wall No | 806 |
| Height | 500 mm |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Shape | Round |
| Light Source Type | LED |
| Waterproof Rated | Yes |
| Warranty | 1 Years |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Country of Origin | Made in India |
| BL No | 608 |
| Height | 10 ft |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Type | Outdoor Light |
| Material | Aluminium |
| Style | Decorative |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Wattage | 5W |
| Light Source Type | LED |
| Application Area | Malls |
| Fixture Material | Aluminium |
| Usage | Outdoor |
| Waterproof | Yes |
| Model Number | DPL |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 1000 mm |