Product Details:
| Usage | Garden Pole |
| Height | 9 Feet |
| Pole Height | 3 m |
| Pole Type | Dual-Arm |
| Design Style | Decorative |
| Usage/Application | Street |
| Material | Mild Steel |
| Number Of Light | 2 |
| Country of Origin | Made in India |
| Lighting Color | Warm White |
| Lighting Type | Led |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Body Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Outdoor |
| Input Voltage | 220 V |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Warranty | 2 Years |
| Holder Type | B-22 |
| Height | 6 mtr |
| Pole Type | Double Arm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Aluminium, Mild Steel |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Color | Warm White |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 9 Feet |
| Pole Type | Double Arm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Body Material | Mild Steel, Aluminium |
| Pole Height | 4 m |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Street |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 3 mtr |
| Pole Type | Single Arm |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Design Style | Decorative |
| Height | 3 M |
| Pole Type | Single-Arm |
| Pole Height | 3 m |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Outdoor |
| IP Rating | IP 65 |
| Shape | Decorative |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Light Type | LED |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 7.5 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 741 |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 3 m |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 708 |
Product Details:
| Light Type | B22 HOLDER |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 4 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 9 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 772 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 4 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Light Type | B22 holder |
| Material | Mild Steel |
| Pole Height | 4 m |
| Power Rating | 18 W |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 792 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Usage/Application | Outdoor |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole No | 789 |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Material | Aluminium |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Usage/Application | Outdoor |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Pole Height | 5 m |
| Material | Mild Steel |
| Pole Shape | Decorative |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP 65 |
| Brand | DPL |
| Surface Finishing | Color Coated |
| Height | 3 mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Outdoor |